O nas

Kancelaria Ślązak i Partnerzy powstała z połączenia indywidualnych praktyk radcy prawnego Marii Ślązak (Kancelaria od 1991 r.) oraz radcy prawnego Michała Ślązaka.
Partnerzy Kancelarii w ramach swoich praktyk zgromadzili bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Wspólnie podjęta decyzja o połączeniu kancelarii związana jest z chęcią wykorzystania dotychczasowych doświadczeń w celu realizacji wspólnych projektów, jak również stanowi odpowiedź na oczekiwania naszych Klientów.

Kancelaria Ślązak i Partnerzy specjalizuje się w obsłudze podmiotów korporacyjnych, w szczególności podmiotów z kapitałem zagranicznym, którym oferujemy pełen zakres usług. Cechuje nas duże wyczucie biznesowe, co pozwala na takie ukierunkowanie działań prawnych, aby Klient osiągnął maximum korzyści przy możliwie najniższych nakładach. Najlepszą rekomendacją dla nas jest fakt, że dla tych samych Klientów pracujemy po kilka lub kilkanaście lat w ramach stałej obsługi, a Klienci którzy korzystali z naszych usług doraźnie do nas wracają.  W celu ułatwienia bezpośredniego kontaktu z Klientami Kancelaria posiada oddziały w Warszawie oraz w Starogardzie Gdańskim. Dodatkowo współpracujemy na zasadzie "best friendship" z licznym firmami prawniczymi w Polsce, Europie, a także posiadamy kontakty z prawnikami na całym świecie.

Kancelaria jest członkiem Irlandzkiej Izby Handlowej w Polsce; od wielu lat prowadzimy liczne sprawy inwestorów irlandzkich. Mamy również bogate doświadczenie w obsłudze prawnej inwestorów duńskich, w tym między innymi funduszy inwestycyjnych, dla których partnerzy Kancelarii pracują od 1993 r.

Umiejętności i doświadczenie Partnerów oraz współpracowników Kancelarii potwierdzają między innymi publikacje w specjalistycznej prasie prawniczej, studia podyplomowe, odznaczenia za wybitne osiągnięcia zawodowe, członkostwo w międzynarodowych organizacjach prawniczych i biznesowych, status arbitra, licencja pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Partner Kancelarii - mec. Maria Ślązak w listopadzie 2014 r., jako pierwszy w historii polski prawnik została wybrana na stanowisko prezydenta najbardziej prestiżowej organizacji prawniczej w Europie - Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych w Brukseli (CCBE), do której należą samorządy prawnicze ze wszystkich państw Unii Europejskiej i która poprzez swoich członków reprezentuje milion prawników. Otrzymała również odznaczenie Ministra Sprawiedliwości za zasługi dla polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz dwukrotnie nagrodę Złoty Paragraf (w latach 2012 i 2016) dla najlepszego radcy prawnego. Od lipca 2017r. radca prawny Maria Ślązak jest prezydentem Europejskiego Stowarzyszenia Prawników (European Association of Lawyers) z siedzibą w Brukseli, organizacji powstałej w 1986 roku w celu popularyzacji wśród prawników wiedzy na temat prawa europejskiego.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i informacjami o kancelarii.

 

Copyright: Ślązak & PARTNERZY Kancelaria Radców Prawnych

Ślązak & PARTNERZY Kancelaria Radców Prawnych
ul. Kościuszki 5b/1
83-200 Starogard Gdański

Oddział w Warszawie:
ul. Grzybowska 4/13
00-131 Warszawa